בידוד עם ילדים

ילדים צריכים שגרה. זה אולי נתפס כמשעמם או שחוק אבל חשוב מאוד שתהיה להם מסגרת עם דפוסים חוזרים (אותם כמובן ניתן לעדכן ולגוון) שתספק להם תחושת ביטחון.

בימים לא ברורים כמו עכשיו, בלי בית ספר וגן, בלי עשרות החברים וההפסקות ועם הרבה שעות בית, הכל מתבלבל והבלגן לא כיף לילדים ולהורים.

בדיוק בשביל זה בניתי לו"ז שבועי משתנה - כל שבוע יעסוק במדינה אחרת ויהיה שמח לכולם.

כל יום יהיה בנוי מ6 שעות של פעילות. כמובן שהיום ארוך בהרבה, אבל מדובר בעוגנים של תוכן. סביב הפעילויות הללו נסו להקפיד על משחק חופשי בבוקר, הכנה (משותפת) של ארוחות וכמה שיותר התאווררות בטבע (גם ברחוב תופס). אני מאמינה שמערכת החינוך הפורמלי תשמיע קול ותשגר פעילויות ומטלות משלה בקרוב.
אז קחו לכם מכאן מה שמתאים לילדים ולבית, ערבבו את הסדר, הוסיפו דברים משלכם ותהנו!

Image

אבל רגע לפני שנצלול ללו"ז השבועי בבית, אם טרם שמעתם על הסיפור מאחורי אוטוטו, אתמצת אותו כאן.
את אוטוטו התחלתי לכתוב לפני שהפכתי לאימא. קהל היעד שעמד מולי בתהליך היצירה של הפרק הראשון בסדרה היה אני בתור ילדה. שנאתי נסיעות ארוכות, הקאתי הרבה וברדיו תמיד השמיעו משחקי כדורגל שעשו לי כאב ראש. דף אחרי דף נוצר העולם הייחודי של אוטוטו וחבריו ואז כולנו נכנסנו יחד לאולפן ההקלטות הנפלא בקיבוץ מעברות כדי להתאים קולות ומנגינות לכל חלק בפרק.
כיום יש בסדרה שלושה פרקים בני שעה כל אחד (פירוט מלא של כל הכשרונות שנתנו יד ולב נמצא כאן) ואת הפורמט הדיגיטלי תוכלו לרכוש בעמוד הזה. מחמאות שקיבלנו תוכלו לקרוא כאן, ועל החשיפה בתקשורת תקראו פה.
אני מאחלת לכם האזנה נהדרת בבית ובדרכים, ושגרה יוצאת מהכללים!

ועכשיו לתכנון השבועות: כדי להזכיר לילדים כמה שיותר שיגרה ומסגרות פעילות מוכרות, חילקתי את שש השעות של היום לנושאים כלליים. נתחיל עם גאוגרפיה והיסטוריה, נמשיך לאומנות, ספורט, שפה, מדעים ובשעה האחרונה - נסיים עם מוסיקה וריקודים. בכל שבוע ועבור כל יום, תקבלו רעיונות לפעילויות שונות.

Image

התנדבתם לועד של הגן? (באמת כל הכבוד!) מחפשים מתנת סוף שנה?
דברו איתנו כדי לשמוע איך מוצר איכותי עומד בתקציב שלכם

קיש 4, תל אביב, 054-280-1880

איך נראית נסיעה משפחתית לצלילי אוטוטו?