תפריט נגישות

מי זה אוטוטו?

נסיעות באוטו זכורות לי כחווית ילדות נוראית - שנאתי נסיעות ארוכות, הקאתי הרבה וברדיו תמיד השמיעו משחקי כדורגל שעשו לי כאב ראש.
את אוטוטו התחלתי לכתוב לפני שהפכתי לאימא ובעצם כתבתי את זה עבור אותה ילדה שסבלה בדרכים.
חשבתי שיהיה נפלא אם דמות חמודה תסיח את תשומת הלב של מי שסובל (או תוסיף עוד עניין לאלו שבינכה וכה נהנים בתנועה), תספר סיפורים ובדיחות ותהיה חברה אמיתית לדרך. התוצאה שהתקבלה היתה שעה של תוכן אודיו נהדר שהופך כל פקק להזדמנות ללמוד הרבה דברים מעניינים. לשימחתי, התוצאה יצאה מעל למצופה ואוטוטו הפך לחבר אמת של אלפי ילדים ישראלים בארץ ובעולם.

המושב האחורי יגיד תודה

הסדרה כולה מורכבת מתוכן אודיו ומזכירה את התסכיתים של פעם, בהם היה סיפור דרמטי ושחקנים הקריאו טקסטים לצד קולות רקע שתרמו לאווירה (היום אתם יכולים לקרוא לזה פודקסט, רק שאת שלל הדיבורים החלפנו בשירים, משחקים וחידות).
היה לי חשוב לייצר חלופה לזמן המסכים הרב שיש לילדים, ודווקא בנסיעה, להזמין אותם להביט החוצה מהחלון וללמוד על הדרך.
סרטון האנימציה היחיד של אוטוטו הוא מחווה לטרק האהוב, "תנועה בחרוזים", עם לחן תיאטרלי, משוגע ומדבק של מנולו קליינהאוז, אשר מפעיל כל אחד ומצליח לבלבל גם את הזריזים שבמאזינים.
למרות שאני אוהבת את הסרטון, הפרקים הנוספים בסדרה גם הם באודיו.

בין הנסיעות שלכם יש המון זמן להעביר

היצירה היא פרי עבודה בת חודשים רבים, הרבה כתיבה והמון עריכה וכשהטקסטים היו מוכנים נכנסנו יחד לאולפן ההקלטות הנפלא בקיבוץ מעברות כדי להתאים קולות ומנגינות לכל חלק בפרק.
כיום יש בסדרה שלושה פרקים בני שעה כל אחד (פירוט מלא של כל הכשרונות שנתנו יד ולב נמצא כאן) ואת הפורמט הדיגיטלי תוכלו לרכוש בעמוד הזה. מחמאות שקיבלנו תוכלו לקרוא כאן, ועל החשיפה בתקשורת תקראו פה.
אני מאחלת לכם האזנה נהדרת בבית ובדרכים, ושגרה יוצאת מהכללים.
וכמובן, אם תרצו לכתוב ולספר על נסיעה מיוחדת אשמח מאוד לקרוא!
טובית