ברוכים הבאים לשבוע השני בו נבקר באיטליה, ארץ המגף. אם הצטרפתם אלינו רק עכשיו, אנחנו מזמינים אתכם להציץ בשבוע שעבר, בתוכנית שלקחה אותנו ליפן. אתם גם תמיד יכולים לשלב בין מדינות.


אז איך התוכנית של השבוע עובדת? כמו עם יפן, תתחילו בלהציג לילדים את המדינה, תוכלו לשוטט בה עם גוגל מפות, לבקר באתרים תיירותיים, להכיר את שכנותיה ולראות הרי געש ואנשים שטים בגונדולות.

Image

ללא ספק ומבלי להכיר אתכם ואת הילדים, הנושא המוצלח ביותר של השבוע יהיה האוכל! יש כל כך הרבה מאכלים איטלקיים שחלקם לא מצאו מקום בטבלה השבועית.
על רצפת העריכה נותרו (ועדיין מוזמנים למצוא את עצמם בצלחת שלכם): הקנלוני, הרביולי, הטירמיסו והפנה קוטה. גם היין באיטליה תופס מקום של כבוד בארוחות - את זה נשאיר להורים ככלי עזר לשמירה על השפיות בימים אלו :)

המטבח האיטלקי הולך לפני המדינה בכבוד וגאווה שאפילו ב"אוטוטו" הקדשנו לו שיר נהדר ומתגלגל בשם "אוכל איטלקי" שיגרום לבטן של כולם לקרקר בקול ובמבטא איטלקי (ד"ש ללואיג'י)

מה תהיה הפעילות בנושא האוכל? כמובן תוכלו להכין יחד את המאכלים לארוחת צהריים וערב, אך תוכלו גם ליצור אותם (פלסטלינה או קמח ומים עם צבעים), לצייר אותם או להציג בפנטומימה במשחק ניחושים (נניח שאתם במסעדה ועל המלצר לנחש מה תרצו להזמין) או לקשט קרטוני פיצה (קופסאות שזרוקות בבית או כאלו שתבנו עם הילדים משלב התכנון ושרטוט הפריסה דרך שיחה על מודל תלת מימדי).

 

על כל רעיון שמוצע במסגרת הנושאים השונים (המצאות, ארכיטקטורה וכו) תוכלו להרחיב מהידע הכללי שלכם או לקרוא קצת על הערך בויקיפדיה לפני שתצללו. תשתפו את הילדים בנושא - סיכוי גדול שהם יציעו את הפעילות בעצמם ובהתאם לחיבור האישי שלהם לנושא.

את מגדל פיזה תוכלו ליצור מגלילי נייר טואלט שנוטים על צידם ואת המונה ליזה תוכלו לצייר או להמחיז עם הבעות פנים מתאימות וביגוד דומה.

אז שיהיה לכם שבוע נהדר, שתצליחו למצוא עניין גם בדברים הפשוטים ושהשגרה לא תעלה לכם בבריאות,

נתראה בשבוע הבא - בשבוע ספרד!

  • © כל הזכויות שמורות לטובית נייזר 2021
  • קיש 4, תל אביב, 054.280.1880
  • עיצוב multilena.com