ברוכים הבאים לשבוע השלישי בו נבקר בספרד. אם הצטרפתם אלינו רק עכשיו, אנחנו מזמינים אתכם להציץ בשבועות הקודמים, בתוכנית הראשונה שלקחה אותנו ליפן, או השניה שלקחה אותנו לאיטליה. אתם גם תמיד יכולים לשלב בין המדינות.

אז איך התוכנית של השבוע עובדת? כמו עם המדינות הקודמות, תתחילו בלהציג לילדים את המדינה, תוכלו לשוטט בה עם גוגל מפות, לבקר באתרים תיירותיים, להכיר את שכנותיה ולראות איים, הרים ומבנים ייחודיים.


ההימור שלנו הוא שהאוכל לצד המוסיקה יהפכו לכוכבים של השבוע שלכם. הגיטרה הספרדית תתנגן בזמן שתהנו מהמטבח הנהדר בו עגבניות ושמן זית זוכים למקום של כבוד.

את הקינוחים המסורתיים השארנו מחוץ לטבלה אבל אתם עדיין מוזמנים לנסות ולהכין בבית - צ'ורוס, קרם קטאלאן (קרם ברולה בגרסתו הספרדית) ואלפחורס. ההורים מוזמנים להצטייד בסנגריה ליד הצלחת.

Image

הפעילות בנושא האוכל יכולה להיות הכנה משותפת של המאכלים לארוחת צהריים וערב, אך תוכלו גם ליצור אותם (פלסטלינה או קמח ומים עם צבעים), לצייר אותם או להציג בפנטומימה במשחק ניחושים (נניח שאתם במסעדה ועל המלצר לנחש מה תרצו להזמין).

על כל רעיון שמוצע במסגרת הנושאים השונים (המצאות, מסורת וכו) תוכלו להרחיב מהידע הכללי שלכם או לקרוא קצת על הערך בויקיפדיה לפני שתצללו. תשתפו את הילדים בנושא - סיכוי גדול שהם יציעו את הפעילות בעצמם ובהתאם לחיבור האישי שלהם לנושא.

לפיית השיניים, שבספרד היא בכלל עכבר, תוכלו לכתוב מכתב או לצייר ציור ואם אין לכם גיטרה בבית - תוכלו ליצור כלי מיתר ופריטה באמצעות חוט דיג או תפירה אותו תחברו לקרטון ביצוע. 

על רצפת העריכה נשארה הקלאסיקה הספרותית של סרוונטאס - דון קישוט, אבל תוכלו לשלב אותה כסיפור
שתקריאו או כהצגה שהילדים ימחיזו.

שם הסוכריה צ'ופה צ'ופה - ככל הנראה הסוכריה הראשונה על מקל - נגזר מהפועל צ'ופאר בספרדית שמשמעותו למצוץ. הסוכריה עטופה בפריט אומנות: הלוגו שלה עוצב ע"י האומן סלוואדור דאלי! במסגרת הפעילות הילדים יוכלו לעצב לוגו ועטיפות חדשות לסוכריות וטעמים שהם ימציאו.

בקטגוריית המסורת - תוכלו לשמוע סיפור אלטרנטיבי למלחמות השוורים: גרסה צמחונית יותר של מלחמות זבובים.
ולכבוד הטומטינה, פסטיבל העגבניות בולנסיה, יש לנו שיר מעולה על משאית בשם בוניטה.

אז שיהיה לכם שבוע מקסים, מתנגן, טעים ושפוי. נתראה בשבוע הבא - בשבוע צרפת!
  • © כל הזכויות שמורות לטובית נייזר 2021
  • קיש 4, תל אביב, 054.280.1880
  • עיצוב multilena.com