ברוכים הבאים לשבוע הרביעי בו נבקר בצרפת. אם הצטרפתם אלינו רק עכשיו, אנחנו מזמינים אתכם להציץ בשבועות הקודמים, בתוכנית הראשונה שלקחה אותנו ליפן, בשניה שלקחה אותנו לאיטליה ובשלישית איתה הגענו לספרד. אתם גם תמיד יכולים לשלב בין המדינות.


אז איך התוכנית של השבוע עובדת? כמו עם המדינות הקודמות, תתחילו בלהציג לילדים את המדינה, תוכלו לשוטט בה עם גוגל מפות, לבקר באתרים תיירותיים, להכיר את שכנותיה ולראות איים, הרים ומבנים ייחודיים.

השבוע לא כללנו את האוכל בטבלת הפעילויות (לאור המבחר הרציני) אבל נפרט פה את שלל המנות שיכולות להעניק אווירה צרפתית לבית שלכם:

נסו להכין קיש לוריין או ביף בורגיניון בגרסה משפחתית, בשלו מרק בצל והרכיבו טוסט בסגנון קרוק מסייה.

בצעו פרוסות עבות של בגט (או לחמנייה ארוכה) והוסיפו עליהן קממברט, רוקפור או ברי.

והקינוחים! יחי הקינוחים הצרפתים: עוגיות מקרון צבעוניות, קרם ברולה, קרואסון שוקולד או אקלייר, מוס שוקולד או אלף שכבות של בצק עלים וקרם שיעניקו לכם את המילפיי.

ואל תשכחו את היין והשמפניה לבד. כי אם כבר הימים נראים אותו דבר בבית, לפחות שהכוס תהיה מלאה!


על כל רעיון שמוצע במסגרת הנושאים השונים (המצאות, אומנות וכו) תוכלו להרחיב מהידע הכללי שלכם או לקרוא קצת על הערך בויקיפדיה לפני שתצללו. תשתפו את הילדים בנושא - סיכוי גדול שהם יציעו את הפעילות בעצמם ובהתאם לחיבור האישי שלהם לנושא.

Image

לשלל האומנים (בעיקר ציירים) הצרפתים מומלץ לצאת לטבע (במסגרת ה-100 מטרים הסמוכים) ולבהות בו. ציידו את הילדים בצבעי מים ובלוק ציור ועודדו אותם ליצור גרסה מקומית של חבצלות המים של מונה (הניחו מספר עלי כותרת בשלולית. השמיעו להם מוסיקה צרפתית וצרו יחד גרסה עדכנית של הרקדניות של מטיס.

בקטגוריית ההמצאות - נסו להמציא כתב סודי שאפשר להבין ע"י חוש אחר מהראייה (בדומה לכתב הברייל) וצרו סרט קולנוע מציורים שיתחלפו במהירות ע"י דפדוף בדפי מחברת.

רגע לפני שאתם מתחילים, נזמין אתכם להתניע עם השיר הצרפתי המקסים שלנו "טסים לפריז" ושיהיה לכם שבוע רומנטי, מגוון ופרנקופילי. נתראה בשבוע הבא - בשבוע ארה"ב!

  • © כל הזכויות שמורות לטובית נייזר 2021
  • קיש 4, תל אביב, 054.280.1880
  • עיצוב multilena.com