ברוכים הבאים לשבוע החמישי בו נבקר בארצות הברית. אם הצטרפתם אלינו רק עכשיו, אנחנו מזמינים אתכם להציץ בשבועות הקודמים, בתוכנית הראשונה שלקחה אותנו ליפן, בשניה שלקחה אותנו לאיטליה, בשלישית איתה הגענו לספרד וברביעית איתה נחתנו בצרפת. אתם גם תמיד יכולים לשלב בין המדינות.


אז איך התוכנית של השבוע עובדת? כמו עם המדינות הקודמות, תתחילו בלהציג לילדים את המדינה, תוכלו לשוטט בה עם גוגל מפות, לבקר באתרים תיירותיים, להכיר את שכנותיה ולראות שמורות טבע מרהיבות ומבנים ייחודיים.


גם השבוע לא כללנו את האוכל בטבלת הפעילויות (אולי ג'וליה צ'יילד תסכים איתנו, ואולי לא) אבל נפרט פה את שלל המנות שיכולות לספק מצברוח אמריקאי לבית שלכם:

באופן מפתיע לתדמית הג'אנק פוד, נפתח עם כמה סלטים מומלצים שמקורם בארה"ב. הראשון הוא סלט הוולדורף, שהומצא ב-1896 במלון וולדורף אסטוריה שבניו יורק המכיל תפוח, סלרי ומיונז. השני הוא סלט קיסר שנקרא ע"ש מהגר מאיטליה ומבוסס על עלי חסה. השלישי הוא סלט המקרוני הקר שמגיע מהוואי ולצידו מנת הפוקה, גם היא טיפוסית בהוואי ומבוססת על דג נא.

לצד הסלטים נסו להרכיב גרסת המבורגר או כנפי עוף מטוגנות שיתאימו למטבח שלכם (בשרי/צמחוני) לצד צ'יפס או תפוצ'יפס (יש שטוענים שמקורו בארה"ב).
באגף הקינוחים, מסתבר שעוגיית השווקולד צ'יפס הומצאה גם היא בארה"ב ולא נשכח את גלידת בן אנד ג'ריס לצד עוגת הגבינה של ניו יורק.

Image

בתחום המוסיקה בחרנו ללכת על סגנונות כי אם היינו מתחילים לפרט את המוסיקאים הנהדרים והלהקות שיצאו מארה"ב לא היינו מסיימים גם בתום השבוע של המדינה. אבל נוסיף המלצה מוסיקלית של ביקור וירטואלי בברודוויי והאזנה/צפייה באחד המיוזיקלס הנהדרים שמוצגים שם.

בפרק השלישי של אוטוטו, שני האחים טסים לניו יורק וזוכים לביקור מאחורי הקלעים של מופע מרהיב.


החלטנו לא לשלב את תחום הספורט, אך הוא בהחלט ראוי לאזכורים ותוכלו לשחק עם הילדים גרסאות ביתיות של פוטבול וכדורסל, לראות את סימון ביילס באחד מתרגילי ההתעמלות קרקע המופלאים שלה או את האחיות ויליאמס משחקות על מגרש הטניס. תוכלו גם להוציא מרץ בהיאבקות כמחווה למוחמד עלי או לרוץ מחדר לחדר כמחווה לג'סי אוונס וקרל לואיס.


על כל רעיון שמוצע במסגרת הנושאים השונים (המצאות, ספרות וכו) תוכלו להרחיב מהידע הכללי שלכם או לקרוא קצת על הערך בויקיפדיה לפני שתצללו. תשתפו את הילדים בנושא - סיכוי גדול שהם יציעו את הפעילות בעצמם ובהתאם לחיבור האישי שלהם לנושא.


אז שיהיה לכם שבוע אמריקאי ביותר ונתראה בשבוע הבא - בשבוע סין!

  • © כל הזכויות שמורות לטובית נייזר 2021
  • קיש 4, תל אביב, 054.280.1880
  • עיצוב multilena.com